Cinsel İlişkiden Zevk Almak Seksten Zevk Nasıl Alınır

 

Cinsel İlişkiden Zevk Almak

Seksten Zevk Nasıl Alınır 150x150 Cinsel İlişkiden Zevk Almak Seksten Zevk Nasıl Alınırİlişkiye girmekten erkeklerin kadınlardan daha çok zevk alması hiç de olağan dışı değil. Vücutlarının birbirine ne kadar uyum sağladığı ve ilişki sırasında kullandıkları pozisyonlar çiftler arasında farklılık gösterir. Klitoris dolaylı bir uyan alırken, penise yapılan uyan daha direktir. Bazı kadınlar için klitorise yapılan dolaylı uyarı, zevk almak ya da orgazm olmak için yeterlidir. Yine de, zevk almak ve orgazm olmak için ilişki sırasında klitoris çevresine elle ya da vibratörle yapılan bir uyarıya gereksinim duyarlar.

Birçok kadın ekstra uyarılmaya gereksinim duyar, ancak bu durumlarda hem partnerleri hem de kendileri bir şeylerin anormal ya da yanlış olduğunu düşünmeye meyillidirler. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız, bu duyguların nereden geldiğini bulmaya ve bunlara farklı bir perspektiften bakıp bakamayacağınızıanlamaya çalışın. Düşüncelerinizi yeniden değerlendirmeniz için birkaç gerçeği vurgulamak istiyoruz.

İlk olarak, birçok kadın vajinanın temel cinsel organ ve zevkin kaynağı olduğunu düşünüyorlar. Toplumumuzdaki birçok kadın, vajinaları hakkında bilgi edininceye kadar klitorisin ne olduğunu, nerde olduğunu ya da neden tek olduğunu bilmiyorlar. Bu yüzden, klitorisin zevke vajinadan daha duyarlıolmasına karşın cinsel gelişmedeki varlığı birçok kadın tarafından gözardı ediliyor. Bundan kolayca çıkarılabilecek sonuç ise, vajinanın iyi bir sekste önemli olmadığıya da olmaması gerektiği ve eğer va¬jinadan aldığımız histen hoşlanıyorsak biz de tuhaf birşeylerin olduğudur.

Cinsel uyarılma sırasında klitoral uyarılma isterken, partnerinize cinsel zevk veren uyarıcıyla (sevişme sırasında erkekler penisin ucundan direk olarak uyarılırlar) aynı cins uyarıcı istediğinizi unutmayın. Bu aynı zamanda sizin de klitoral bölgeden direk zevk alabilmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Bu zamanlarda ilişki sırasında bir uyarıcı istediğinizde birleşmeden önce aşırıdüzeyde zevk almışolmanıza dikkat edin. Ayrıca burada kadının, partnerinin ne zaman içeri girmesini istediğini ve ona zevk vermek için ne kadar sert ya da hızlı girmesini istediğini partnerine bildirmesi gerekiyor (sözlü ya da sözsüz). Çiftlerin ilişki sırasında orgazmı başlatma yollarından biri şudur: Kadın çok fazla zevk aldığında (neredeyse orgazm noktasında) hızlıya da güçlü ve derin giriş çıkışlara başlar. Kadın elleriyle partnerinin hareketlerinin hızını ve derinliğini yönlendirir.

Eğer hâlâ ilişki sırasında elle ya da vibratörle uyarılmaya gereksinim duyduğunuzdan kendinizi kısıtlanmış hissediyorsanız aşağıdaki önerileri deneyebilirsiniz.

1 Daha önce de belirttiğimiz gibi diğer uyarıcı çeşitleriyle zevk almaya çalışın (oral seksle, elle uyarılmayla ya da mastürbasyonla) ön sevişmeden sonra ne tür birleşmenin size zevk verdiğini partnerinizin bilmesini sağlayın. Kalçalarınızı kullanarak ihtiyacınız olan tempo ve basıncıayarlayabileceğiniz bir pozisyon kadar ellerinizle penisin giriş çıkışını sağlayabileceğiniz bir pozisyon seçin. İlişki sırasında kullandığınız uyarıcıları değiştirirken ilk başta aldığınız zevk biraz azalabilir. Bunun için kaygılanmayın, çünkü bir süre için yüksek düzeyde zevke ulaşırsınız, vücudunuzun zevk almadan önceki haline dönmesi biraz zaman alır. (5 dakikadan birkaç saate kadar ya da daha fazla) Bu yüzden “onu kaybetmiş” gibi hissedebilirsiniz, ama aslında vücudu¬nuz hâlâ uyarılmış durumda olacaktır.
2 İlişki sırasında uyancılarla yapabileceğiniz bir başka değişiklikse ihtiyacınız olan ek klitoral uyarıcıyla en üst düzeyde zevke ulaşmaktır. En üst düzeyde zevk alıp orgazma ulaştığınızda (zamanla bunu anlamayı öğreneceksiniz) ek uyarıcıyı bırakın ve size en büyük zevki vermesi için partnerinizin giriş ve çıkışlarını yönlendirin. Eğer bu işe yarıyorsa, ilişki sırasında zevk veren uyancıyı biraz daha erken bırakın. Her zaman direk klitoral uyancıyı ilişkiye girmeyi seçmenize karşın elle ya da vibratörle uyarılmadan da ilişkiden zevk almayı öğreneceksiniz.
3 Ne yapmaya karar verirseniz verin, bu değişiklikler zaman, sabır ve partnerinizle iyi bir iletişim gerektirir. Ona rehberlik etmenizin yararını anlaması çok önemli. Bunu denerseniz, onun da bu bölümü okuduğundan, seanslardan önce kaygılarınızı sonra ise tepkilerinizi konuştuğunuzdan emin olun.

İlişki sırasında ek bir klitoral uyancı kullanmak zorunda olmadığınızı unutmayın, bazı kadınlar direk olmayan uyarıcıyı daha uyarıcı bulurlar. Aynı zamanda klitoral bölge ve vajinal açıklık çevresinde bazen çok duyarlı bazense duyarsız olabilirsiniz, (örneğin, menstrasyon döneminde) Bu zamanlarda daha çok zevk alabilmek için daha farklı bir basınç isteyebilirsiniz. Partnerinizin neden hoşlandığınızı bir anda anlamasınıbeklemeyin. Sözlü ya da sözsüz iletişim kurarak ve ona yol göstererek, zevk almak istediğinizde bunu bilmesini sağlayabilirsiniz.

Birçok çiftin sahip olduğu bir diğer beklenti ise orgazmı aynı anda yaşamak zorunda olduklarıdır. Aynıanda yaşanan orgazm bazı çiftlerde diğerlerinde olduğundan daha sık yaşanır, ancak bu çok nadir görülür. Şu noktada aynı anda orgazm olmayıbeklemek sizin için biraz gerçek dışı olabilir. Aslında bu cinselliğinize zarar verebilir.

Neden? Çünkü, bu bir an önce orgazm olabilmek için partnerinizin ve sizin üzerinizde baskı oluşturabilir. Baskı, sizi engelleyebileceği gibi hızlandırabilir de. Bunu yaparak, yaşayabileceğiniz doğal erotik zevki de engelleyebilirsiniz. Orgazm olmaya alacağınız zevkten daha fazla önem verebilir ve orgazma neden olan erotik zevkleri yaşamaktan mahrum kalabilirsiniz. Genel olarak kadınlar açısından, orgazma odaklanmak doyuma ulaşmayı engeller.

Aynı anda gerçekleşen orgazmın zevkini küçümsemeye çalışmıyoruz. Ancak bu temel cinsel deneyim olarak aranmaz. Bunu aklınızda bulundurun ve gerçekleştiğinde keyfini çıkarın. Ancak eğer gerçekleşmezse hayal kırıklığına uğrayarak ilişkinizin diğer bölümlerinden Uzaklaşmayın. Aynı zamanda partnerinizin sizden ayrı olarak orgazm olmasının bir yararı vardır: Onun orgazm olurken ki tepkilerini daha iyi anlamanızı sağlar. Cinsel heyecanın uyandığını hissetmek, çıkardığı sesleri duymak, orgazm sırasında duygusal ve fiziksel olarak yakınlaşmak başlı başına özel bir deneyim olabilir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !